Organizacja jest kluczem do życia w dobrze zaprojektowanym domu. Dotyczy to również salonu. Dobrze zorganizowany salon może być przyjemny dla oka i ograniczać bałagan, dlatego warto włożyć w to wysiłek. Kluczowym wnioskiem jest to, że nie musisz przesadzać z wysiłkami swojej organizacji, w przeciwnym razie możesz się sfrustrować. Rób to, co działa najlepiej dla Ciebie i co ma sens dla Twojej przestrzeni. Salon to jedna z najważniejszych części Twojego domu. To miejsce, w którym spotykasz się z rodziną i przyjaciółmi, aby oglądać telewizję, pograć lub po prostu odpocząć.

Jaka jest aranżacja salonu w domu?

Zapewne już wiesz, że aranżacja Twojego salonu to jeden z najważniejszych aspektów Twojej przestrzeni życiowej. Nadaje ton temu, jak żyjesz, a także pomaga określić, kim jesteś jako osoba. Może być trudno ustalić, jaką aranżację chcesz w swoim salonie, zwłaszcza jeśli chodzi o zaprojektowanie nowego lub wprowadzenie zmian w już istniejącym. Dowiedzmy się, co się dzieje w tej sekcji! W tradycyjnym amerykańskim domu istnieją dwie główne aranżacje: formalna jadalnia i bardziej swobodna rodzina/salon. Formalna jadalnia ma miejsca siedzące dla sześciu osób, podczas gdy salon nabiera bardziej zrelaksowanej atmosfery z miejscami dla maksymalnie dziesięciu osób.

Oto kilka wskazówek, jak zorganizować swój salon, aby uzyskać lepszy wygląd i estetykę:

- Pozbądź się niepotrzebnych mebli, takich jak stare kanapy, których nie można sprzedać ani podarować.

- Zawieś obrazy na ścianach, aby nadać mu atrakcyjny wygląd.

- Rozświetl pomieszczenie, instalując lampy, wentylatory sufitowe lub inne dekoracyjne oprawy oświetleniowe.

Jakie są zalety ładnie wyglądającego salonu?

Wiele osób chce w dzisiejszych czasach dodatkowej przestrzeni, jaką dają pokoje dzienne, ale nie chcą też wydawać na to zbyt dużo pieniędzy. Możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów, budując stylowy i niedrogi salon, który nadal będzie robił wrażenie na Twoich przyjaciołach i potencjalnych nabywcach.

- To może być miłe miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

- Może być oazą relaksu w środku pracowitego dnia.

- Może zapewnić bardziej zachęcającą przestrzeń dla gości i potencjalnych nabywców.

Wskazówki dotyczące dekorowania salonu mogą być trudnym procesem. Trudno wymyślić, od czego zacząć i jak sprawić, by pokój wyglądał idealnie.

 

Kilka słów o autorze

Cześć!